Apie dpoezija.lt

Dpoezija Lt
Kategorija: Bendri straipsniai

Dpoezija.lt svetinė pradėta kurti jau 2002 m. 2005 m. ši svetainė buvo pirmą kartą suprogramuota kaip portalas. Svetainė buvo skirta dainuojamosios poezijos kūriniams bei poetiniams tekstams talpinti. Vykdavo konkursai, susitikimai kavinėse. Nuo 2008 m. metų Giruliuose buvo rengiami susitikimai (mytai).

2012 m. svetainė buvo padovanota VšĮ Idėjų garažas. 2014 m. Svetainė buvo gražinta jos įkūrėjui Jonui Baltokui. Svetainę nutarta reorganizuoti, pritaikant ją platesniam kūrėjų ir klausytojų ratui.

Šiuo metu svetainėje galima nemokamai talpinti savo atliekamus muzikinius kūrinius, bei tekstus.

dpoezija.lt V 3.1.1

Nuo pat įkūrimo 2002 m. svetainėje dpoezija.lt buvo siekiama dainuojamosios poezijos grynumo. Buvo diskutuojama apie patį žanrą, ar visi talpinami kūriniai atitinka stilistiką ir t.t.

Sumaišties buvo daug. Kaip ir beje visose diskusijose apie dainuojamosios poezijos žanrą. Visi bandymai jį apibrėžti baigdavosi žymesnių bardų ar aktorių pavardžių suminėjimu. Parašyta keletą straipsnių, sukurta keletas laidų.

Dainuojamosios poezijos žanras taip ir liko neapibrėžtas. Dar blogiau, renginių organizatoriai, pasikinkę dainuojamosios poezijos arkliuką ėmė kepti 'dainuojamosios poezijos' festivalius, konkursus, koncertus, vykdyti valstybės finansuojamus projektus, nors dažname jų su žiburiu dainuojamosios poezijos nerastum. Akustiškai atliekama daina dažniausiai vadinta dainuojamąja poezija.

Akivaizdu, kad tokiame kontekste dpoezija.lt svetainė pateko į kūrybinę krizę. "dpoezija" tapo visų muzikinių bandymų, juodraščių bendru vardikliu.
Tai privertė mane dar kartą permastyti internetinės svetainės koncepciją, pasverti galimybes, iš naujo nusibrėžti tikslus, užduotis.

Pirmiausia aš supratau, kad kūryba lietuvių kalba jau pati savaime yra vertybė. Tad pagrindinis svetainės tikslas - puoselėti kalbą, skatinti kurti šia kalba. Nors pati svetainė keliomis kalbomis, tai padaryta norint svetainę reprezentuoti ir užsienio šalyse.

Kartu atsisakoma pretenzijų į dainuojamosios poezijos svetainės statusą, nors skirstymas žanrais vardan patogesnės klasifikacijos paliekamas.
dpoezija.lt mano manymų turėtų tapti mažąja internetine scena kuriantiems, patogiu įrankiu klausantiems, iniciatyvų reaktoriumi, lietuvybės židiniu. Svetainė nepretenduoja nurungti socialinius tinklus, užsienietiškus medijos talpinimo portalus, ja nieko nesistengiama teigti ar įrodyti, ji tiesiog užima savo nišą, jungia žmones per kūrybą.

Su nekantrumu laukiu pasiūlymų, pastabų, pastebėjimų, iniciatyvų.

Su pagarba
Jonas Baltokas