Dainuojamosios poezijos vakarai Tau su Dalia Kasperiūnaite (Kadugėlis), Šarūnu Černiausku ir Povilo bei Adomo duetu "Netiekto"

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

2009 Liepos 2d. (Ketvirtadienis) 20.00 val. „Artistai" (Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius)

„Dainuojamosios poezijos vakarai Tau"

VšĮ „Deimantų piramidė" liepos 2d. vakarą kviečia praleisti kartus su Dalia Kasperiūnaite (Kadugėlis), Šarūnu Černiausku ir Povilo bei Adomo duetu „Netiekto"

Dalia Kasperiūnaitė (kadugėlis) - Esu nenusipelniusi autorinių dainų atlikėja, be ypatingų ambicijų ir pretenzijų į dainuojamosios poezijos aukštumas. Tai sakau ne iš įpročio nuolat maivytis, o tam, kad iškart būtų aišku.

Paauglystėje, romantiškų motyvų genama, šiek tiek pramokau groti gitara. Kadangi populiariose dainose pasitaikydavo sudėtingesnių akordų, o juos mokytis aš neturėjau kantrybės, tai netrukus pradėjau kurti sau patogias dainas. Taigi, dorai groti taip ir neišmokau.

Užtat dainuoju nuo seno. Tiksliau nuo mažo. Nuo darželio. Yra įrodymų, kad dainuodavau ir solo. Vėliau dainavau muzikos mokyklos chore. Tas man į blogą neišėjo. Dar vėliau šiek tiek praktikavausi prie laužų, prie beržų... Bet suvis daugiausiai naudos mano vokaliniams sugebėjimams davė vaidinimas „Palėpės" teatro muzikiniame spektaklyje „Neregėti sapnai". Ačiū mokytojams.

Kalbant apie repertuarą, tekstus savo dainoms kuriu pati. Dainų svetimais tekstais turiu lygiai tris ir visi jie Dalios Ramoškaitės. Melodijos, suprantama, yra mano, bet, atiduodant visas duokles, turiu kelias dainas, gimusias iš „svetimų" akordų. Ir šiaip, ko tik nepasitaiko, kai būriu uždainuoji.

O apskritai, tai anglų kalboje yra toks terminas - „bedroom singer". Taikliau savęs apibūdinti turbūt ir negalėčiau.

 

Šarūnas Černiauskas- trys viename - bardas, poetas ir komikas. Kas tinka viskam - tas netinka niekam.. Dainuojamosios poezijos žanru susidomėjau dar 2003 metais, pirmi pasirydymai su duetu "Arklystu" (aš - gitara ir tekstai, vokalas - Jurgita Šereikaitė) vyko festivalio "Tai - aš" naktinėjimuose. Bet po pusmečio duetas išsiskyrė, ir pradėjau groti vienas. Po kurio laiko su Ovidijumi Juciu sukūrėme duetą "Bakenbardai". Kartu grojome daugelyje festivalių, laimėjome kelis smulkius apdovanojimus. Teko "apšildyti" Saulių Mykolaitį, Vytautą Kernagį ir Juozą Erlicką.

Netiekto - dviejų jaunų vyrų - Adomo ir Povilo - projektas. Projektas Dainuojamajai Poezijai suteikti kitokį atspindį. Šie jaunuoliai susibūrė 2009 metų pavasarį ir karts nuo karto prie kolektyvo pasikviečia dar kelis žmones dar labiau paįvairinti jų muziką. Jų duodami atspalviai: Jazz'as, Bliuzas, rock'o elementai, bet dažniausiai jie tiesiog pasivadina jazz'uojančiais poetais.

Adomas - vokalas ir ritminė gitara, kuriantis dainų tekstus ir suteikiantis jiems gyvybę.

Povilas - solo gitara, užtikrinantis atspalvį ir dainos melodiją. Kuriantis dainų muziką ir keičiantis akordų sekas.

 

Jaunuoliai puikiai sutaria tuo klausimu, kad šis projektas tikrai smagus dalykas, žmonėms parodyti, kaip jie jaučia tai, ką daro.