Dainuojamosios poezijos vakarai Tau

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

2009 06 13d.

2009 birželio 6d. 20.00 val. „Aulos" didžiajame kieme (Pilies g. 11, Vilnius)

"Dainuojamoji poezija - muzikos žanras, kuriame labai svarbiu komponentu, svarbiausiu išpildymo akcentu laikomas dainos tekstas ir jos turinys. Paprastai naudojami aranžuoti poezijos kūriniai, kuriems pritariama bardų tradiciniais instrumentais: gitara, liutnia, keltų arfa, citra, kanklėmis, smuiku arba fortepijonu." (http://lt.wikipedia.org/wiki/Dainuojamoji_poezija)

Pagaliau Vilniaus mieste atsirado erdvė, kurioje šeštadienio vakarus galima praleisti klausant muzikos skirtos visai šeimai. VšĮ „Deimantų piramidė" kviečia į dainuojamosios poezijos (Bardų) vakarus , tai muzika kuriai nėra nei per senų, nei per jaunų klausytojų. Kiekvienas mums savas ir kiekvienas laukiamas. Ateikit ir praleiskit vakarus su mumis.

Antrąjį vasaros šeštadienio vakarą (Birželio 13d.) praleiskime kartus su Gyčiu Ambrazevičium, Šarūnu Černiausku ir Zoraza (Elena Ščerba)

Gytis Ambrazevičius- jaunas, gražus ilgaplaukis (kaip jis pats sako), malonios šypsenos ir švelnaus balso savininkas, mažai kam žinomas, bet jau spėjęs sudalyvauti ne viename festivalyje (9 - tajame respublikiniame bardų festivalyje „Bičnamyje", VU bardų festivalyje, ilgiausiai gyvuojančiame dainuojamosios poezijos festivalyje „Šaltinis" ir bardų žygyje tiek praėjusiais, tiek šiais metais). Gytis savęs bardu nelaiko, paklaustas kodėl, jis atsako - „Nežinau", bet visuomet džiaugiasi, kai jo kuriamas dainas žmones priskiria prie dainuojamosios poezijos. Jaunasis atlikėjas dainuoja išskirtinai tik savo kūrybos dainas, nes pasak jo, dainą, kaip ir eilėraštį, iki galo gali atskleisti tik ją parašęs žmogus. Gytis save išreiškia ne tik per muziką, bet ir rašydamas 2008 metais interneto ir tinklaraščių konferencijoje „Blogin" perspektyviausiu išrinktą tinklaraštį, Žmogaus, turinčio ką pasakyti slapyvardžiu.

Šarūnas Černiauskas-trys viename - bardas, poetas ir komikas. kas tinka viskam - tas netinka niekam..

 

Zoraza- Nuo 16 metų (dabar man 18) pradėjau tiesiog rašyti skatinama emocijų,vėliau pabandžiau jas suderinti su muzika,nes nuo jos niekad nebuvau atsiejama (baigiau "liepaičiu" muzikos mokyklą). Gitara groju savamoksliškai, dėl to-ne per daug profesionaliai ir ne per daug igudusiai.t Tiesiog tai melodinis fonas tekstams ir tiek. Norėčiau tobuleti. Stengsiuos. Mane ikvepia meilės jausmas ir žavėjimosi procesas. Zoraza esu,nes kartais supykes taip mane vadindavo mažasis brolis ir šiaip nesu labai nuolaidi, maištauju, stengiuosi nepaklusti visoms diktuojamoms taisyklems. Šiaip esu Elena.

Mano moto: galiu turėti viską, jei tik labai norėsiu. Tereikia labai norėti ir viskas aplink klostysis palankiai. Turiu seną svajonę, užleistas mintis, kada nors groti platesniuose vandenyse, nei namų sienos, draugų ausys. Nežinau, ar esu to verta ir ar ką nors "kabina" tai, ką darau. Nežinau ar kuryboje išsiskiriu. Bet darau tai, kas miela širdžiai, dainuoju tuos žodžius, kuriuos man patinka tarti, kuriuos galiu kartoti daug kartu. Gal tai kažka reiškia?

 

Bilieto kaina- 10 Lt, studentams , moksleiviams ir senjorams-5 Lt, vaikams iki 14 metų- nemokamai.