Naujienos, renginiai

Dpoezijos Ošas '20 Balta
Dpoezijos Ošas '20 Balta

Kam gi laukti beveik metus iki kito Dpoezijos Šaltinio festivalio? Susitikim gruodžio 12 d. (šeštadienis) Apeirono teatre (Turgaus gatvė 12/ Tiltų gatvė 16 Klaipėdoje).
Ypač kviečiame visus nors kartą buvusius, dalyvavusius dpoezijos susitikimuose, festivaliuose, koncertuose, kituose renginiuose.

Net jei niekada negirdėjote nieko apie DPOEZIJĄ - atvykite, susipažinsime. 

 • 15 val susirenkame renginio vietoje.
 • 16 val. durys atidaro ir neužsidaro:
  • Groja: Alvydas Stalaučinskis, Jonas Bagdonavičius, Juozapas Liaugaudas ir Giedrė , Justinas Žilinskas, Dovilė Karpiūtė, Gintarius Petkus, Jonas Baltokas ir JieDu, Gabrielė Pukelytė, Aldona Stankutė, Domilė Kirstukaitė, Kukumbalis, Vaidilutez, Karolis Rupkus, Lukas Norkūnas, Daiva Plikšnienė, Raigardas Brėskys, Ingaja, Adomas Stančikas
  • Fotografijų konkursas (Jonas Staselis).
  • OŠO skaitymai „Laisvojo kritimo BALTOSIOS paklodės kiemas“ (Sondra Simana)
  • Balčiausiai balto renginio dalyvio rinkimai. (dalyvauti gali visi)
  • Slaptas Kalėdų senelis (dalyvauti gali visi)
 • 23 val. po-ošimas (afterparty)

Renginys nemokamas, atviras ir draugiškas

Organizuoja asociacija: Dpoezija

Liutauras Degėsys. Foto: Sondra Simana
Liutauras Degėsys. Foto: Sondra Simana

Šiais metais Klaipėdos poetinis OŠAS neketina niekam kitam,

Gal tik sau, nuleisti energijos ir porą skardinių baltosios meškos kraujo.

Tiesa, galima nuleisti baltas bures ir baltą vėliavą.

Dar baltas užuolaidas ir baltos kavos putą kažkam į ausį. 

Organizuoja

Dpoezijos Ošas '19 organizatoriai, dalyviai ir savanoriai
Dpoezijos Ošas '19 organizatoriai, dalyviai ir savanoriai

Dpoezijos Ošas - tai savanoryste ir geranoriškumu paremtas renginys. Organizavime, savanoriaujant gali dalyvauti visi, renginys yra visiškai viešas, atviras ir nemokamas. Nevykdoma jokia registracija ir rinkliava. 

Mes renkamės ir dalinamės kūryba, nes mums tai patinka. 

Dpoezijos Ošas 2020 vyks Apeirono teatre Turgaus gatvė 12/ Tiltų gatvė 16, Klaipėdoje 

 

Gruodžio 7 d. Klaipėdos senamiestį užplūs dainuojamosios poezijos kūrėjai ir mylėtojai – Apeirono teatre, Tiltų g. 16, nuo 15-os valandos šurmuliuos „Dpoezijos Ošas“. Pavadinimas eilinei ausiai skamba panašiai kaip ABRAKADABRA, todėl, norėdami sužinoti daugiau, kalbiname klaipėdietį bardą, dainų kūrėją ir vieną šio renginio organizatorių Joną Baltoką.

Jonai, kas yra „Dpoezijos Ošas“?

 Dizainas: Ieva Prūsaitė #artistpage
Dizainas: Ieva Prūsaitė #artistpage

Kam gi laukti beveik metus iki kito Dpoezijos Šaltinio festivalio? Susitikim gruodžio 7 d. (šeštadienis) Apeirono teatre (Turgaus gatvė 12/ Tiltų gatvė 16 Klaipėdoje). Ypač kviečiame visus nors kartą buvusius, dalyvavusius dpoezijos susitikimuose, festivaliuose, koncertuose, kituose renginiuose.

Net jei niekada negirdėjote nieko apie DPOEZIJĄ - atvykite, susipažinsime.

Kam gi laukti beveik metus iki kito Dpoezijos Šaltinio festivalio? Susitikim gruodžio 15 d. (šeštadienis) Klaipėdoj. Ypač kviečiame visus nors kartą buvusius, dalyvavusius dpoezijos meetuose, festivaliuose, koncertuose, kituose renginiuose. 

Net jei niekada negirdėjote nieko apie dpoeziją - atvykite, susipažinsime.

Kam gi laukti beveik metus iki kito Dpoezijos Šaltinio festivalio? Susitikim gruodžio 16 d. Klaipėdoj. Ypač kviečiame visus nors kartą buvusius, dalyvavusius dpoezijos meetuose, festivaliuose, koncertuose, kituose renginiuose.

Aprangos kodas:
Švarkas. Vakaro dalyviai įleidžiami su švarku - DEKORUOTU, PATURBINTU, NEMATYTU, SPALVOTU, SU MINTIM, SU PRIEKIU, BE PRIEKIO, ANTRAIP, IŠVIRKŠČIAI - svarbiausia išmonė.

Festivalis Dpoezijos Šaltinis vyksta Daugodų km. 10 km nuo Raseinių. Rosvaldo Kunicko sodyboje, šalia pagrindinio kelio Baisogalos kryptimi. Nuo kelio, renginio vietą galima atpažinti iš medinių meninių dirbinių - milžiniškos kėdės, didžiulio arklio.

Dainuojamosios poezijos festivalis „Dpoezijos Šaltinis“ – tai kelių mažesnių projektų „Dpoezija susirenka“ ir „Šaltinis“ organizatorių sėkmingo bendradarbiavimo vaisius. 

Trijų dienų stovyklos tipo festivalis vyksta nuostabioje gamtos apsuptyje Dubysos upės slėnyje. Scenoje skamba su gamta harmoningai deranti akustinė muzika – dainuojamoji poezija, aktorinė daina, bliuzas, bosa nova, liaudies muzika. Muzikantai kiekvienais metais sugrįžta į renginio sceną pas jų išsiilgusius klausytojus kaip ir ankstesnių festivalių metu taip ir dabar.

Istorija

Dainuojamosios poezijos šventė "Šaltinis" pasaulį išvydo 1995-siais raseiniškių Albino Stakausko, Dariaus Leveckio ir Vytauto Butkaus iniciatyva. Buvęs seniausiu Lietuvoje kasmetiniu dainuojamosios poezijos renginiu, šis festivalis ilgai džiugino šio žanro gerbėjus.  
Deja, dėl finansinių sunkumų 2009 m. Festivalis surengė paskutinį savo koncertą.
Dpoezija susirenka“ – neformalus dainuojamosios poezijos festivalis. Pradžioje vykę kaip svetainės dpoezija.lt užsiregistravusių muzikantų „mytai“ (liet. susitikimai) nuo 2008 m. virto ant Baltijos jūros kranto, Dzotuose įsikūrusiu stovyklos tipo festivaliu. 
Nuo 2015 m. festivalis persikėlė į Raseinius Daugodus, suburdamas „Šaltinio“ organizatorius ir perkeldamas geriausią savo patirtį virto „Dpoezijos Šaltiniu“

2015 m.

2015 m. liepos 18 – 19 dienomis Raseinių r. Daugodų k. vyko dainuojamosios poezijos festivalis „Dpoezijos šaltinis“.
Virš dvidešimties bardų iš visos Lietuvos, susirinkę jaukioje Rosvaldo Kunicko sodyboje, dvi dienas vežimo ratais papuoštoje scenoje džiugino gausiai susirinkusius klausytojus savo kūryba. Vežimo ratas, tai palyginti neskubraus, tačiau tolygaus, kaip upės tėkmė, judėjimo simbolis. Susirinkę kūrėjai, jauni ir nevisai, kurių ne...mažai daliai Dubysos slėnis pažįstamas iš ankstesnių festivalių, taip pat simbolizuoja pastovumą, ištikimybę dainuojamosios poezijos žanrui. Jonas Baltokas, Saulius Lapėnas, Ieva Prūsaitė, Tomas Pupinis, Mykolas Jokubauskas, Dovydas Jovaišas, Darius Leveckis, Rytas Germanavičius, Romualdas Miškinis, Vaidotas Mineikis, Andriejus Radčenko, Michailas Denisenko, Jonas Bagdonavičius, Valerijus Šerelis, Tomas Usovas, Irakli Koiava, Gražina Švėgždė, Alvydas Stalaučinskis, Daiva Šeškauskaitė, Andrius Jokubauskas, Donata Kielaitė, Roman Gorodeckij ir kiti pateikė klausytojų teismui visą jūrą garsų ir jausmų, o klausytojai tikrai neliko abejingi.

2016 m.

Festivalis vyko liepos 16 - 17 d. 

2017 m.

Festivalis vyko birželio 30 - liepos 2 d.

Atgarsiai: http://saltinis.dpoezija.lt/lt/15-dpoezijos-saltinis-2017/57-atsiliepimai-apie-2017-dpoezijos-saltinis-rengini.html

Apžvalga: http://saltinis.dpoezija.lt/lt/15-dpoezijos-saltinis-2017/58-bardai-glaudesi-grudu-sandelyje.html

2018 m.

Apžvalga: Prie Raseinių ant Dubysos tryško jubiliejinis Dainuojamosios poezijos šaltinis

2019 m.

Festivalis vyks rugpjūčio 2 - 4 d.

Apžvalga: https://saltinis.dpoezija.lt/lt/94-kurybos-festivalis-dpoezijos-saltinis-2019.html 

http://www.melynasuo.lt/2019/07/18/kurybos-festivalis-dpoezijos-saltinis-2019/

 
 
 
 
 
 
 

Mažuosius dalyvius ir jų tėvelius bardas Leonardas Rinkevičius ir smuiko brolis Miroslavas Formanas pakvies į smagią muzikinę kelionę po Dainavos šalį. Kartu su Papa Leo aplankysim pasiilgtą arklį. Eisim slėpynių su giesmininke lakštingėle. Važiuosim čiuku čiuku traukiniu į Vilnių, Kauną, Šiaulius ir Alytų. Keliausim į svečius pas smagurį linksmuolį Karlsoną, kuris gyvena ant stogo. Skubėsim pagalbos pas daktarą Gerulį. Sužinosim, kaip ožiai mekena, kaip karvytės mūkia. Drauge dainuosim visų pamėgtą Vytauto Kernagio lietuvių liaudies dainą "Du gaideliai". Ir žinoma, aplankysim tolimąją Afriką žirafriką. Ten sutiksim beždžionę - kailiniuotą ponią, ten sutiksim liūtą - didelį ir drūtą, ten sutiksim tikrą žebranosį tigrą. Jums, bičiuliai mano, parvešime bananų ir glėbį šilumos iš Dainavos. 

Rugpjūčio 1d. (šeštadienis) pradžia 15:30 / kluono scena

Esu aš VARNAS. Tas, kuris dievams patarinėjo, žmonėms ateitį lėmė, sparnų margumą gražino išmintimi. Mane girdite visur – mieste tarp mašinų ūžimo, girioje už medžių ošimo, ežero pakrantėje pliuškenant bangoms,snieguotoje pievoje, gurgždant sniegui. Nes aš – pasakoju. Pasakoju šio ir kito pasaulio istorijos, kurias susirinkau beklajodamas, beklausydamas, beišgirsdamas. Kai jūs, žmonės, jas išgirstate – nebegalite išlikti ramūs.

Kviečiame  FB grupėje, skirtoje visiems, mylintiems fotografiją, kūrybą, pažinimą, atradimą, idėjas, transformaciją, veikimą, dalintis Jūsų sukurtomis fotografijomis. 

Kviečiame fotografuojančius DPOEZIJOS Šaltinio gerbėjus ir dalyvius bei visus mylinčius fotografiją ir norinčius įsitraukti į kūrybinį procesą – kurti bei dalintis nuotraukomis šiomis temomis:

Paukštis, Judesys, Varno Sakmė, Groteskas.

Dalyvauja

Dpoezijos Šaltinis renginio programa

08/01 (Šeštadienis) 15:30 Fotelio scenoje

Visi mes girdim, bet ar klausom? Ar atskirtum išilginę fleitą nuo skersinės? O kas parašė eilutes “Linksminkimos, pakol jauni esma”? O ar nujauti, kad Nedos varde pakeitus vieną raidę, išlįs meška? Užduotys, kurioms reikia ne tik žinių, bet ir fantazijos bei miklaus proto jūsų lauks maždaug muzikiniame protmūšyje, kurį organizuoja ir veda barbis-devyndarbis Justinas Žilinskas. Net ir prizų bus! Žaisk, mėgaukis, sužinok, laimėk!

Koordinatorius:
Justinas
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Justinas Žilinskas - PROTMŪŠIS

Terminas „fotografija“ – rašymas šviesa - pirmą kartą paminėtas 1839 m. Pirmasis komerciškai pasisekęs fotografavimo procesas buvo dagerotipija. Pirmoji dagerotipo plokštelė pagaminta 1833 m. Beveik tuo pačiu metu (1851 m.) išrasta šlapio kolodijaus fotografavimo technika. Šiuo būdu gaunamas atvaizdas vadinamas ambrotipu arba tintaipu. Atvaizdas ant stiklo – ambrotipas, o ant juodos metalinės plokštelės – tintaipas. Šią fotografavimo techniką 19 amžiuje išrado anglas skulptorius Frederick Scott Archer (1813 - 1857). Tuo pačiu metu ambrotipija užsiėmė ir prancūzas Gustave Le Grey. Šlapio kolodijaus procesas gyvavo apie 30 m. kol buvo išrastos sausos plokštelės.

Bus galima ne tik pažiūrėti parodas, tačiau menininkai pamokys amato gudrybių. Organizuojami užsiėmimai, edukacija.

Fotelio scenoje vyks spektaklis, o viešbučio scenoje - koncertas vaikams. Šeštadienį vyks  šlapio kolodijaus fotoportretų dirbtuvės su ARTŪRU ŠEŠTOKU

Liaudies amatų meistrai mokys keramikos, karpinių, kabančių sodų gudrybių. Šalia renginio vietos skraidys skraidyklės. Veiks virtualios foto parodos. 

Penktadienis (07/31)

 • Valerijus Šerelis
 • Virginija ( Pievos)
 • Jonas Bagdonavičius
 • grupė Kukumbalis
 • Domilė Kirstukaitė
 • Andriejus Radčenko
 • Gabrielė Pukelytė ir grupė
 • Andrius Jokubauskas
 • Emilija Statinaitė, Živilė Mackevičiūtė, Gintarė Bauerytė (Debesėlių pily ++ )
 • Dovilė Karpiūtė
 • Juozapas Liaugaudas, Giedrė ir grupė SiO2

Ankstyvieji muzikiniai pietūs šeštadienį nuo 13 val

 • Adas Nauseda
 • Daiva Šeškauskaitė
 • Rolandas Kulikauskas
 • Vaidilutez

Šeštadienis (08/01) nuo 17 val.

 • Darius Žvirblis
 • Gytis Ambrazevičius ir Paulius Vaicekauskas
 • Andrius Kaniava
 • Akustinis Cechas 
 • Justinas Žilinskas
 • Aldona Stankutė
 • Raigardas Brėskys
 • Darius Leveckis ir Rytas Germanavičius
 • Grupė KREIZAS
 • Grupė Poezijos Medziotojai
 • Jonas ir JieDu + Domas Grumbinas  (https://jjd.lt/)
 • Mykolas Jokubauskas (http://pramanai.lt/)

Sekmadienis (08/02)

 • Emilija, Domantas ir Austėja
 • Irma ir Povilas
 • Gitaņa ir Giedrius Morkiai
 • Domas Ročka
 • Silvija Vaškelytė
 • Monika Šinkūnaitė

Negavusiems koncerto laiko šeštadienį ar penktadienį kviečiame registruotis į atviro mikrofono sceną sekmadienį. Paruoškite 3-4 dainas gimtąja kalba. Dainos gali būti nebūtinai jūsų kūrybos. Atliekamos akustiškai.  

Dpoezijos Šaltinio festivalio organizatorių komanda - savanoriškais pagrindais dirbantys savo srities entuziatai. Jei nori prisijungti savo idėjomis ir darbais, rašyk - Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.