Bardai glaudėsi grūdų sandėlyje

Dpoezija Lt
Kategorija: 2017

(Praėjusio festivalio apžvalga)

„Pagrindinis organizatorius viską sustatė į vietas...“ žvelgdamas į nesiliaujantį lietų juokavo festivalio „Dpoezijos Šaltinis“ vadovas Jonas Baltokas. Nedėkingi orai paskutinį birželio savaitgalį įskaudino visų renginių organizatorių galvas. Tačiau jau beveik dešimtmetį po atviru dangumi vykstantis „Dpoezijos Šaltinis“ nuo to nė trupučio nenukentėjo. Lauko pieveles ir didžiulę sceną išmainę į jaukią, kelis šimtus klausytojų talpinančią salę, iš visos Lietuvos sugužėję festivalio svečiai, tarsi viena šeima mėgavosi dainomis ir muzika. Festivalio mecenatas Rosvaldas Kunickas, sutvarkęs ir kruopščiai įrengęs salę Smetonos laikus menančiuose grūdų sandėliuose, kasmet noriai užleidžia savo sodybą dainuojamosios poezijos mylėtojams.

dpsaltinis2017 2

Šie metai – jau dešimtieji, ir jau dešimt metų festivalis vyksta nepaisant minimalaus finansavimo, vis dar išlieka nemokamu ir gebančiu privilioti gausias atlikėjų ir klausytojų gretas iš visos Lietuvos. Nes festivalio ašis – entuziastai, netausojantys laiko ir jėgų, galvojantys ne apie pinigus ir pelną, o apie dainą ir žodį.

dpsaltinis2017 4

Šiais metais festivalis pailgėjo ir tapo 3 dienų festivaliu. Tiesa, penktadienis buvo skirtas labiau Raseinių ir Raseinių rajono atlikėjams, atiduodant duoklę Dubysos atšlaičiams. Koncertai stebino atlikėjų gausa. Beveik keturiasdešimt muzikantų ir grupių sukūrė netylančios scenos įspūdį. Improvizacijomis skambėjo kiekvienas sodybos kampelis. Scenoje buvo galima išvysti ir senbuvių ir scenos naujokų, ir solo pasirodymų, ir net 9 žmonių ansamblių... Bendras vardiklis – „gyvas“ akustinis atlikimas, gimtoji kalba, profesionalumas ir nuoširdumas. Festivalio meno vadovas Gintarius Petkus  džiūgavo, kad šeštadienio koncertas turėjo net dvi vinis: siautulingą startą su “Antikvariniais Kašpirovskio dantimis”, ir filosofuojančią klaipėdiečių  “Antro posmelio klubas” pabaigą. O dar linksmybes pratęsusi vakaronė! Poezijos skaitymai! Kiekvienas dalyvis iškeliavo namo pasipuošęs dailininkės Ramunės Liaugaudienės pagamintomis atminimo dovanomis.

 

dpsaltinis2017 1

Raseiniškiai bardai susijungė bendriems projektams. Fotografija V. Judicko

dpsaltinis2017 6

"Poezijos medžiotojai". Klaipėda.  Fotografija V. Judicko

Dpoezijos Šaltinis - draugiškas ne tik klausytojams ir atlikėjams, jis draugiškas ir šeimai. Su vaikais sugužėję tėveliai nuo šeštadienio pusiaudienio turėjo veiklos – galėjo tapyti, žaisti įvairius žaidimus, o trupė „Gyvi teatre“ parodė miuziklą mažiesiems „Bitutės receptas“.

Surengti festivalį padėjo gausus būrys savanorių, festivalį parėmė Raseinių rajono savivaldybė ir  privatūs rėmėjai.

dpsaltinis2017 5

Meno vadovas Gintarius, sodybos šeimininkas Rosvaldas, renginio vedėja Ieva. Fotografija V. Judicko

Kitais metais festivalis švęs savo dešimtmetį. “Dainuojamosios poezijos mylėtojai, jau dabar dėliokite kitos vasaros planus, ir juose būtinai pasižymėkite šiuos žodžius: Dpoezijos Šaltinis, Daugodai”, - ragina festivalio vadovas Jonas Baltokas, - “o mes jūsų tikrai nenuvilsim!”

dpsaltinis2017 3

Klausytojai. Fotografija V. Judicko